Maat

Martina Maat je nekonvenční umělkyně s darem hluboké vnímavosti, naciťování a nespoutané tvořivosti. 

Ve spojení s Vesmírem a Zemí maluje „mluvící“ obrazy a obrazy na míru.

Provází světem barev, symbolů a inspiruje k vědomému žití života.

Prostřednictvím umění pomáhá lidem rozpomenout se, kým skutečně jsou.., její obrazy šeptají zprávy dotýkající se srdce, duše, těla..

Maluji od dětství - možná od té doby, co mi dali poprvé do ruky tužku (:

..v patnácti mi však na dobu několika let malování vzali, když bylo rozhodnuto, a šla jsem na místo umělecké školy na školu ekonomickou - takže úplně mimo mísu, nejsem logik ani ekonom. 

.. že ze mne bude účetní, sekretářka, ekonomka, .. nikdy jsem si to neuměla představit. Jsem bohém a rebelka. ..Uff.., přesto jsem začala pracovat v oblasti financí.

.. A tak netrvalo dlouho a dostala jsem se do stavu, že už to moje duše nemohla vydržet a jelikož jsem nenaslouchala a nevnímala jemné indicie a neviděla ukazatele včas, dokud to nemuselo bolet, musela na to duše jít přes tělo a zdravotní potíže.

A tehdy, tehdy jsem se po dlouhé odmlce vrátila zpátky k malování. To jsem ještě netušila, že tím začala tak potřebná cesta zpátky k sobě. Vlastně jsem ani netušila, že jsem se od sebe vzdálila, a proto přišly "potíže".

Malování pro mne v době zdravotních potíží bylo uzdravujícím, sebepoznávacím prostředkem, což jsem si v té době vědomě neuvědomovala, ale dnes vím a považuji Malování za úžasného pomocníka, úžasný nástroj pro návrat zpátky k sobě a k něčemu, co nás přesahuje.

Malování obrazů, barvy, jejich vůni a vůni terpentýnu už si nenechám nikým vzít, jsme neoddělitelnou součástí, bez které bych to nebyla Já.

"InSpirit Malování" je pro mne „Stav změněného stavu vědomí, stav jakéhosi tvůrčího transu, kdy cítím silné spojení se Zemí i Vesmírem a tento stav je vždy velice uzdravující – pro duši i tělo."

Při malování přestane existovat čas, přestane existovat prostor tak, jak je běžně známe.
Nořím se do malby a stávám se jí..  Má ruka drží štětec, ale je to proud inspirace, co skrze mne tvoří..
Málokdy vím, co maluji, až když přijde impuls dílo podepsat, je dokončené a tehdy mluví, dají se z něj číst poselství.

Poselství z obrazů vnímám a cítím nejen já, ale i jiní. Vždy si je přitáhne právě to dílo, které s nimi rezonuje v jejich vnitřním naladění. Je to podobné jak s obrázky Tarotu, také nesou svá poselství.

Za dobu, co maluji a pracuji s barvami, osvojila jsem si i v praxi více do hloubky poznání, že barvy, symboly, tvary i jen obyčejné malůvky, jsou síly a nesou informace. Mají svou vlastní energii a působení.

V současné době jsem Intuitivní Malování propojila i se zkušenostmi s působením barev, art-terapií a poznatky a zkušenostmi z psychosomatiky a metamedicíny.

Metodu, která propojuje všechny tyto oblasti, kdy není opomíjeno tělo ani duše, akce ani ztišení a která je cestou k sobě a vědomému, kreativnímu životu, jsem nazvala Intuitivním Uměním.

Zvu vás na společnou cestu nádherným světem barev a symbolů zpátky k sobě. Pro začátek se můžete začíst do e-booku zdarma o barvách, kde se můžete inspirovat, co nám barvy během dne sdělují..
Těším se na další setkání v kurzech Intuitivního Umění..