Od Dušiček k Zimnímu Slunovratu..

V listopadu, dušičkami, vstoupíme do důležitého a posvátného času, který bude trvat do zimního Slunovratu, doby před Vánoční.

Jde o nejtmavší období roku.., ale ve tmě všechno započíná, ve tmě dochází k vývoji semínka, ve tmě dochází k početí.. Nového. V hlubině nitra, dochází k obrození.. smrti.. transformaci.. proměně.

Je to doba, která může být náročná, pokud nebudeme ochotni rozloučit se starým způsobem uvažovaní a nahlížením na život.

Do nového potřebujeme vstoupit lehcí, volní a osvobození od přežitého, od starých vzorců myšlení a žití.

Volnost, přirozenost a zároveň plná přítomnost, bdělost a přijetí plné zodpovědnosti za sebe a svůj život – výstup z role oběti a stávání se vědomým tvůrcem svého života, to jsou další neméně podstatná témata pro tento čas.

Jsme vedeni ke zpomalení a ztišení, k meditaci, k cestě do nitra, k cestě k sobě. Jsme vedeni do spojení se sebou.

Je třeba, abychom věděli, kdo jsme, kde jsme a kam směřujeme, bez ulpívání v minulosti nebo budoucnosti. Jsme vedení do hlubokého spojení s jasností,  s vedením svého nitra.

Ukliďme si v sobě. Ukliďme i v bytě. Ono to vše spolu souvisí. Odevzdejme staré.. Zbavme se zbytečností.., Ujasněme si, co chceme do další fáze života..

Během této doby doplňujme živel ohně, plamen svíčky nebo hřejivý oheň z krbu je vhodným společníkem pro dobu, kdy bude Slunečních paprsků ubývat a jejich intenzita slábnout.

Maluji mluvící obrazy, čtu z obrazů Tarotu.. a pomáhám lidem skrze Barvy a Barevnou terapii nalézt důvěru v sebe, naslouchat a porozumět sobě, svému tělu i duši. Více se můžete dovědět tady >>