Od Dušiček k Zimnímu Slunovratu..

V listopadu, dušičkami, vstoupíme do důležitého a posvátného času, který bude trvat do zimního Slunovratu, doby před Vánoční.

Jde o nejtmavší období roku.., ale ve tmě všechno započíná, ve tmě dochází k vývoji semínka, ve tmě dochází k početí.. Nového. V hlubině nitra, dochází k obrození.. transformaci.. proměně.

Je to doba, která může být náročná, pokud nebudeme ochotni rozloučit se starým způsobem uvažovaní a nahlížením na život.

Do nového potřebujeme vstoupit lehcí, volní a osvobození od starých vzorců myšlení a žití.

Volnost, přirozenost a zároveň plná přítomnost, bdělost a přijetí plné zodpovědnosti za sebe a svůj život – výstup z role oběti a stávání se vědomým tvůrcem svého života, to jsou další neméně podstatná témata pro tento čas.

Jsme vedeni ke zpomalení a ztišení, k meditaci, k cestě do nitra, k cestě k sobě. Jsme vedení do spojení se sebou. Je vhodné najít si způsoby, metody, jak být plně v přítomnosti.

Je třeba, abychom věděli, kdo jsme, kde jsme a kam směřujeme, bez ulpívání v minulosti nebo budoucnosti. Jsme vedení do hlubokého spojení s jasností,  s vedením svého nitra – svědomím.

Ukliďme si v sobě. Ukliďme i v bytě. Ono to vše spolu souvisí. Odevzdejme staré.. Zbavme se zbytečností..  Tím, si připravíme prostor na to nové.., Ujasněme si, co chceme do další fáze života..

Během této doby doplňujme živel ohně, plamen svíčky nebo hřejivý oheň z krbu je vhodným společníkem pro dobu, kdy bude Slunečních paprsků ubývat a jejich intenzita slábnout.

Maluji mluvící obrazy, čtu z obrazů Tarotu.. a pomáhám lidem skrze Barvy a Barevnou terapii nalézt důvěru v sebe, naslouchat a porozumět sobě, svému tělu i duši. Více se můžete dovědět tady >>